Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera
 • Witam
  Mam odwieczny problem z wieloma zakładkami. Nazbierało mi się ich przez lata ok. 20.000 posortowane w ok. 800 folderach.
  Miałem je kiedyś w Chrome. Wyeksportowałem do pliku html. Z racji, że padł mi Chrome( nie da się nic zrobić - wisi. W menedżerze zadań otwiera mi się kilkanaście procesów chrome.exe) próbowałem zaimportować zakłądki z tego pliku. Niestety przez to , że jest ich chyba tak dużo zarówno Chrome jak i Opera zawieszają się i nie dają rady. Znacie może jakiś sposób na import tylu zakładek do nowej Opery 67.0.3575.31 ?

 • @piotrlublin1975 said in Import 20.000 zakładek:

  Z racji, że padł mi Chrome( nie da się nic zrobić - wisi. W menedżerze zadań otwiera mi się kilkanaście procesów chrome.exe)

  A toto nie ma czegoś w stylu operowego "Jeżeli przeglądarka nie działa prawidłowo, przywrócenie ustawień domyślnych może pomóc. Możesz zachować prywatne dane i zresetować ustawienia lub zainstalować przeglądarkę na nowo."?
  No niby ma https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=pl 😉

  @piotrlublin1975 said in Import 20.000 zakładek:

  Nazbierało mi się ich przez lata ok. 20.000 posortowane w ok. 800 folderach.

  Mam mniej zakładek i mniej folderów a i tak co jakiś czas znajduję zakładki prowadzące do nieistniejących stron, lub stron aktualnie do niczego nie przydatnych.
  Zrób [Ctrl]+[O], otwórz plik html ze swoimi zakładkami, rolka, rolka, klik i ciekawe czy trafisz w adres działającej strony. A jak działającej to czy przydanej.

  Jedyny sposób jaki mi się nasuwa - wysłać plik html z zakładkami na jakiś serwer (albo np. na drive.google.com i ustawić udostępnienie) i dodać sobie do zakładek w przeglądarce jego adres.

 • @ryszard
  Ok. Dzieki za info z tym serwerem. Przyda mi się na przyszłość.
  Jeśli chodzi o Chroma to odinstalowałem go. Wyczyściłem kompa po resztkach, uruchomiłem od nowa i nic. Jest to samo.
  Ale dałem sobie radę inaczej z zakładkami:
  Zainstalowałem Firefoxa. Wgrałem do niego zakładki (udało się po ok. pół minuty czekania) Następnie zainstalowałem ponownie aktualną wersję Opery i dałem import z Firefoxa. Też czekałem kilkadziesiąt sekund, ale dało radę wgrać. Tak, że temat zamknięty jeśli chodzi o Operę. Z Chromem nijak nie wiem jak sobie poradzić. Ale to już chyba temat na inne forum.
  Przeprosiłem się z Operą i chyba znowu z nią będę działał, bo obsługa zakładek jest teraz super. Ostatnią fajną wersją była dla mnie Opera 12.17
  Pozdrawiam

 • @ryszard a jeśli chodzi o aktualizację zakładek to niestety już nie pamiętam jak się nazywał , ale dosyć niedawno dorwałem program do sprawdzania i aktualizacji zakładek. Zapodawało się plik zakładek, a on wskazywał bodajże na czerwono nieaktywne. Łatwo można było wychwycić te stare. I zrobiłem sobie tak porządek. Trwało to chyba ze dwa tygodnie ale mam już posortowane i zaktualizowane.

 • @piotrlublin1975 said in Import 20.000 zakładek:

  jeśli chodzi o aktualizację zakładek to niestety już nie pamiętam jak się nazywał , ale dosyć niedawno dorwałem program do sprawdzania i aktualizacji zakładek

  Szkoda, że nie zapisałeś sobie adresu strony, z której pobrałeś ten program w zakładkach. Może dałoby się nim podzielić plik i potem importowałbyś w Operze porcjami.

 • @ryszard Z tego co pamiętam nie dało się tak zrobić. Ale teraz w Operze jak już wgrałem plik z zakładkami widzę, że dosyć fajnie idzie uporządkować pliki.