Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

• built-in ad blocker
  • battery saver
  • free VPN
Download Opera

Wylogowanie z konta Opery

• Na początek podaj mi informacje z tego czerwonego pola. Najlepiej też zrób screenshoota.Bez tytułu.png

• @arkus1995 to ja nawet nie wiedziałem, że Opera potrafi coś takiego! Szkoda tylko, że w interfejsie Opery nie można stworzyć profili, w których byłaby oddzielna historia, ustawienia, wtyczki, itd. Mógłbyś zdradzić jak to robisz? Może jakiś tutorial napiszesz na forum?

• @jojo0587 Wystarczy skrót z odpowiednią opcją.
    Przechwytywanie.PNG
    Domyślnie profile są w
    C:\Users\NAZWA_KONTA\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable

Przechwytywanie2.PNG

Dodając do skrótu

"--user-data-dir=C:\Users\NAZWA_KONTA\AppData\Roaming\Opera Software\Arek"

jak widać po pierwszym uruchomieniu skrótu są 2 profile mój domyślny (Opera Stable) i Arek
    Ogólnie tak powinnien wyglądać cały wpis

"C:\Program Files\Opera\launcher.exe" "--user-data-dir=C:\Users\NAZWA_KONTA\AppData\Roaming\Opera Software\Arek"

Na końcu gdzie pisze Arek to zmień na swoją nazwę.
    No i oczywiście NAZWA_KONTA to nazwa twojego konta na pc.

• @arkus1995 said in Wylogowanie z konta Opery:

Dodając do skrótu

Albo https://forums.opera.com/post/165579 czyli jak zrobić skrót uruchamiający Operę w wersji Okno prywatne. Zaletowada: Tryb przeglądania prywatnego zapewnia usuwanie historii przeglądania i informacji o aktywności zaraz po zamknięciu wszystkich okien prywatnych.

@arkus1995 said in Wylogowanie z konta Opery:

--user-data-dir=

Dziękuję, nie wiedziałem o takiej możliwości.

• @arkus1995
    Ekstra, dokładnie o to chodziło. Posze jeszcze tylko o informację jaki sposób na zabezpieczenie "profilu prywatnego" polecisz?

• @bartek8
    Jeśli chodzi o sposób aby nikt nie wszedł na twój profil poprzez twój skrót, to zamiast skrótu można zrobić plik exe który przy włączeniu pyta się o hasło.
    A jeżeli podane hasło będzie prawidłowe to włączy Operę z twoim profilem.

Sam mam i działa.
    Jeżeli sam nie dałbyś razy to zrobić, to zrobię Ci w 3 min. Tylko potrzebuje wiedzieć kilka rzeczy:

Wejdź do

I podaj mi ten adres jak wygląda on u ciebie

d.png

I jeszcze adres gdzie zainstalowana jest Opera u ciebie

ff.png

Jak nie chcesz robić nowego profilu (bo np. masz tam zakładki i rozszerzenia) dla siebie więc wystarczy zmienić nazwę obecnego.

A gdy ktoś inny włączy przeglądarkę domyślnym skrótem, to automatycznie zrobi się dla tej osoby nowy profil.

Jak wiesz domyślny profil nazywa się "Opera Stable" więc możesz zmienić mu nazwę

Z

Na
    C:\Users\NAZWA_KONTA\AppData\Roaming\Opera Software\Bartek

Także to zależy od ciebie napisz mi czy chcesz zostawić sobie istniejący profil, czy zrobić tobie nowy.

I na sam koniec jakie chcesz mieć hasło.

A tak to wygląda w praktyce:

text alternatywny

• @arkus1995 mógłbyś zdradzić jak zrobić to hasło?

PS. Masz Windows 7 i zakładki w systemowym eksploratorze plików?

• @arkus1995

• Mógłbyś napisać wyraźnie co jest zabezpieczone hasłem? Folder z profilem?
    • Czym robisz to hasło?
  • @jojo0587 said in Wylogowanie z konta Opery:

@arkus1995 mógłbyś zdradzić jak zrobić to hasło?

Robię plik .bat z komendą uruchamiającą przeglądarkę z konkretnym profilem, po czym konwertuje go programem "Bat To Exe Converter" do pliku .exe (przed konwertowaniem ustawiam hasło w tym programie).

@jojo0587 said in Wylogowanie z konta Opery:

PS. Masz Windows 7 i zakładki w systemowym eksploratorze plików?

Tą funkcjonalność dodaje program "Clover"

• @ryszard said in Wylogowanie z konta Opery:

@arkus1995

• Mógłbyś napisać wyraźnie co jest zabezpieczone hasłem? Folder z profilem?

Aż tak daleko się nie posuwałem. Robię plik .bat z komendą uruchamiania przeglądarkę z konkretnym profilem, po czym konwertuje go do .exe

Zabezpieczone hasłem jest ten plik .exe który uruchamia przeglądarkę z moim profilem.
    Jeśli dzielisz kompa z zwykłymi userami to, to w szczególności wystarczy.

@ryszard said in Wylogowanie z konta Opery:

@arkus1995

• Czym robisz to hasło?

Program którym konwertuje plik .bat do .exe nazywa się "Bat_To_Exe_Converter"

• @arkus1995 said in Wylogowanie z konta Opery:

Program którym konwertuje plik .bat do .exe nazywa się "Bat_To_Exe_Converter"

Dziękuję.

• @arkus1995 spokojnie sobie z tym poradzę. Czy mógłbyś wkleić treść pliku .bat?

• Np. takie:

@echo off
    start "Opera" "C:\Program Files\Opera\launcher.exe" "--user-data-dir=C:\Users\NAZWA_KONTA\AppData\Roaming\Opera Software\Arek"
    exit

@echo off - plik .bat otwiera okienko wiersza poleceń, ta komenda wyłącza wyświetlanie w tym okienku komunikatów
    start "Opera" "C:\Program Files\Opera\launcher.exe" "--user-data-dir=C:\Users\NAZWA_KONTA\AppData\Roaming\Opera Software\Arek" - pierwsze "Opera" to tytuł wyświetlany na pasku wiersza poleceń, można wpisać coś innego ale coś trzeba
    exit - zamknięcie okienka wiersza poleceń.

• @bartek8 Dokładnie jak @ryszard napisał.
    Choć ja w Bat_To_Exe_Converter ustawiłem tak, że okienko wiersza poleceń się w ogóle nie pojawia, więc wyskakuje tylko okienko podawania hasła.

Log in to reply