[12.17] UserJS

  • Nigdy tego nie używałem. Trochę poczytałem, pobrałem jeden z takich skryptów ale nie działał.

    Mógłbym prosić o jakiś prosty przykład?

  • Będzie ciężko o przykład bo gdy do Opery nie było rozszerzeń, można było posiłkować się skryptami, ale to już prehistoria. Skrypty zdezaktualizowały się, przestały działać w nowszych wersjach Oper (np działały w wersji 10 lub 11 a na najnowszej ze starych Oper czyli 12-tce przestały). I nikt ich nie aktualizował bo i po co, używa się rozszerzeń. Skrypty często poprawiały wygląd stron a i te z upływem czasu się zmieniały więc tym szybciej skrypty przestawały działać i byćpotrzebne. Osobiście używam jednego skryptu do gemiusa, ale jego zachowanie ciężko zobaczyć, choć działa bo całkiem niedawno grzebałem w googlach by go znaleźć i sobie poprawić działanie Opery (ale przy zablokowanym gemiusie w urlfitrze reklam). Kiedyś go miałem, usunąłem a niedawno do niego wróciłem.
    Powinien działać również skrypt na eliminację tzw dwukliku (choć to się eliminuje innymi wygodniejszymi sposobami), był też skrypt wyświetlający flagę państwa (gdzie serwer strony) w pasku adresu ale (sprawdziłem) nie działa a jest takie rozszerzenie i skrypt stał się zbędny

  • Dzięki. W międzyczasie znalazłem coś i po drobnych zmianach udało mi się to uruchomić. Mniej więcej wiem już jak to działa, a teraz chciałem zadać konkretne pytanie.

    Czy można dodać/nadpisać zmienne lub cały skrypt?

Log in to reply
 

Looks like your connection to Opera forums was lost, please wait while we try to reconnect.