Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera

Podpowiedzi przewidywanego wyszukiwania

 • Fajnie. Tylko po co? Jak to w ogóle wyłączyć? Nie chcę, żeby to okno mi się pojawiało.
  Nie ma i nie będzie takiej wyszukiwarki, która będzie lepiej ode mnie wiedziała, czego szukam.
  Powyczyszczałem historię, powyłączałem co się dało w ustawieniach Opery i Google, ale nadal po wpisaniu w pasek URL, choćby jednej litery wyjeżdża mi lista niechcianych sugestii, do tego jeszcze z opcją na wyszukiwarki.
  Proszę, podpowiedzcie mi jak to wywalić.
  Jadę na Win10 i Operze 33.0
  pozdrawiam

 • W ustawieniach jest takie coś jak: Show extra suggestions. Musisz to wyłączyć, chociaż jak ja wyłączam to i tak mi się samo włącza po ponownym uruchomieniu Opery.

 • W zakładce prywatność i bezpieczeństwo są pasujące opcje: ""Używaj usługi przewidującej, pomagającej w uzupełnianiu zapytań i adresów URL wpisywanych w polu adresu"" i ""Włącz automatyczne uzupełnianie formularzy na stronach WWW"".
  Oczywiście obie odznaczone (puste). Automatyczne uzupełnianie jest wyłączone i nie drażni. Ale nie rozwiązuje mojego problemu.
  W którym miejscu jest opcja, o której wspomniałeś?
  w Opera Help znalazłem "Predictive search suggestions appear as you type." Stoi tam jak tego używać, ale nie ma ani słowa jak tego nie używać i w diabły wyłączyć.
  Zależy mi na trwałym usunięciu całej tej funkcji (nie tylko np.: samych wyników wyszukiwania z historii). Obawiam się, że trzeba będzie pogrzebać w kodzie.

 • Sam sobie muszę odpowiedzieć.
  Mój problem pojawia się we wszystkich przeglądarkach opartych na chromium. Wynika więc z silnika przeglądarki.
  Pomoc chrome okazała się bardzo przydatna:

  odp. 1
  ""Czy mogę wyłączyć autouzupełnianie?

  Nie możesz wyłączyć autouzupełniania. Zostało ono wbudowane w wyszukiwarkę Google, by przyśpieszać i ułatwiać wyszukiwanie informacji. Zawsze możesz jednak zrezygnować z klikania podpowiedzi.""

  odp. 2
  ""Usuwanie dopasowań z historii przeglądania i zakładek

  Pasek adresu pokazuje również dopasowania z historii przeglądania i zakładek. Nawet jeśli wyłączysz podpowiedzi, dopasowania z historii przeglądania i zakładek nadal będą pojawiać się na pasku wyszukiwania.""

  Puki co trzeba się przyzwyczaić, albo znaleźć inną, niezależną przeglądarkę.