Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera
 • Po ostatniej aktualizacji opery do wersji 20.0.1387.64, na niektórych stronach zniknęło zapisane (zapamiętane) hasło i login.
  Zrobiłem błąd i usunąłem w ustawieniach opery dla tej witryny zapamiętane hasło licząc, że jak wejdę na nowo to wszystko wróci do normy 😞
  Niestety, pomimo usunięcia historii, ciasteczek itd. restartu opery nic to nie dało.
  Opera nie pyta się o nowe dane tym samym nie mogę zapamiętać loginu i hasła.

  Wiem, wiem, że istnieją wtyczki programy serwisy itd, ale nie chcę z nich korzystać.

  Jakiś pomysł?

 • Mam to samo. Nie na wszystkich stronach, ale cała masa haseł przestała działać; mało tego, nie zapisują się gdy wpiszesz na tej stronie USER i PASS - vide strona z tym forum - hasło nie działa mimo że jest zapisane.
  Coś spieprzyli.

 • Żeby było ciekawiej, w wersji developerskiej 21 działa poprawnie. W 19 też działało. W 20 spaprali robotę.

 • U mnie to samo, w 20 na niektórych stronach nie działają hasła ... Podobnie jak 'dmocha' próbowałam usunąć z zapamiętanych haseł, licząc na możliwość ponownego zapamiętania, niestety klapa.
  Na szczęście przed instalacją 19-stki coś mnie tknęło, żeby nie wywalać 12-stki. Więc mam możliwość ponownej instalacji 19 z hasłami zaciągniętymi z 12.
  Czekam na naprawę, a puki co 20-stkę wywalam i wracam do 19-stki. Tylko denerwuje mnie ciągły monit o aktualizację.

 • No, poprawili to. Jest aktualizacja do wersji 20.0.1387.77 i hasełka śmigają wszędzie i działa proponowanie zapisywanie haseł. Uff... 🙂

 • Niestety w tej wersji funkcja nadal jest do bani. Po otwarciu strony (np. poczta.home.pl), pola są wypełnione loginem i hasłem użytkownika, który ostatnio logował się. Wcześniej trzeba było kliknąć w pole login i wybrać zapisany login aby podstawiło się hasło, a teraz każdy kto otworzy stronę nie musi się trudzić, żeby przejść dalej. Na stronach, które przed aktualizacją logowanie działało poprawnie, działa jak poprzednio. Uważam, że najlepsze było logowanie w wersji 12 Opery i wcześniejszych za pomocą CTRL+Enter. Ktoś nie znający Opery nie mógł zalogować się, a już na pewno nie przypadkowo.

 • Po otwarciu strony (np. poczta.home.pl), pola są wypełnione loginem i hasłem użytkownika, który ostatnio logował się. Wcześniej trzeba było kliknąć w pole login i wybrać zapisany login aby podstawiło się hasło, a teraz każdy kto otworzy stronę nie musi się trudzić, żeby przejść dalej.

  To się zgadza. Niemniej jednak pewnie to później poprawią. Ważne że hasła znów działają, a nie że w pierwszym wydaniu v20 połowa haseł przestała działać mimo że były zapisane. Nie wymagajmy, żeby nowa Opera od razu miała wszystko "od ręki". v15 była okrojona w stosunku do teraźniejszej v20. Więc idzie to w dobrym kierunku.
  Więcej optymizmu 🙂

 • Optymizmu? Minęło ponad pół roku od wersji 15 i sensownych zmian jak na lekarstwo.

 • Temat dotyczy funkcji obsługi haseł, więc czekajmy na kolejne poprawki i testujmy je. Na razie wygląda to tak, jakby operę pisała grupa programistów, którzy przez ostatnich 20 lat byli zahibernowani lub dopiero zaczynają przygodę z programowaniem. Odkrywają to, co inni odkryli już dawno, a z Operą 12 i wcześniejszymi nigdy nie mieli do czynienia. Trochę szkoda tego, co zostało osiągnięte przez te wszystkie lata.

 • Jakieś żarty - 2016 rok,
  Wersja: 35.0.2066.68 - Sprawdzanie dostępności aktualizacji…
  Kanał aktualizacji: Stable
  właśnie zaktualizowałem i dalej nie zapamiętuje haseł.

  Kpina... Rozumiem, że darmowa ale jakieś korzyści czerpią...

  Czas zmienić przeglądarkę.

 • Czas zmienić przeglądarkę.

  Albo czas sprawdzić czy strony, na których hasła się "nie zapisują" pozwalają na to.