(12.17) wyłączenie aktualizacji

• Jak to zrobić?

Przy okazji - jest szansa na nową wersję Opery 12?

• Aktualizację wyłączasz: ustawienia > preferencje > zaawansowane > bezpieczeństwo ->> "Nie sprawdzaj..."

Nie będzie nowej Opery z Presto.

• Dzięki.

Szkoda.

• Nie wyłączaj aktualizacji. Ustaw "Powiadamiaj o dostępnych aktualizacjach".
    Nie będzie nowej Opery ale poprawka łatająca poważny problem z bezpieczeństwem może się pojawić. Oprócz tego - w czasie sprawdzania aktualizacji odbywa się aktualizowanie pliku browser.js

Na http://www.opera.com/docs/browserjs mam

Target version and time stamp of the active browser.js file is Opera Desktop 12.10 core 2.12.388, January 13, 2015. Active patches: 267.

A z drugiej strony - PoCo to wyłączać?

• Czekaj, czyli to co Opera 12 chciała zainstalować, to nie była Opera 25+, tylko łatka do 12-stki? Mi to wyglądało na najnowszą wersje, a takowej nie potrzebuje, jeszcze. Mam już zainstalowane inne znane przeglądarki (dla testów), i nie mam miejsca dla kolejnej, w sumie 5-tej.

Nie lubię ukrytych i niepotrzebnych procesów w tle.

• Zawsze można sprawdzić aktualizacje ręcznie. Po tej akcji nie mam już wciskania na siłę nowej Opery, tylko komunikat o używaniu najnowszej wersji Opery 12.

Dzięki za link i dodatkowe informacje.

• Czekaj, czyli to co Opera 12 chciała zainstalować, to nie była Opera 25+, tylko łatka do 12-stki?

No tu masz akurat rację - to była Opera25.

• Po tej akcji nie mam już wciskania na siłę nowej Opery, tylko komunikat o używaniu najnowszej wersji Opery 12.

dziwne, bo ja sobie moge sprawdzac ile razy chce aktualizacje,za kazdym razem chce sie wcisnac 20-ta ktoras wersja...

• Widać wtedy trafiłem na coś takiego:

Opera may tell you no new Opera version is available, but it will still check for a new version of the browser.js file.

Po dzisiejszej próbie znów wciskali mi nową Opere, ale to nic. Ważne, że mam nad tym kontrole i sprawdzam nową wersje browser.js.

Log in to reply

Looks like your connection to Opera forums was lost, please wait while we try to reconnect.