Opera 12 - styl do zablokowania komunikatów cookies

• Był gdzieś w necie plik stylu, który blokował w starej Operze komunikaty o tym, że strona używa mechanizmu cookies.

Wie ktoś skąd mogę go pobrać?

A może ktoś mógłby tu go wkleić?

Z góry dzięki.

• Ja mam taki

@charset "utf-8";

/* Name: bez cookie info

wyłącza widoczność tekstów informujących o ciasteczkach */

[id*="cookie"], [id*="COOKIE"], [id*="Cookie"] { display: none !important; }

W .../profile/styles/user/no_cookie.css

I znalazłem stary wątek.

• Nie na wszystkich stronach mi to działa (np. na Interii nie chce), ale jednak sporo blokuje 🙂

Dzięki!

• @charset "utf-8";
    /* Name: bez cookie info
    wyłącza widoczność tekstów informujących o ciasteczkach /
    [id
    ="cookie"], [id*="COOKIE"], [id*="Cookie"] { display: none !important; }
    W .../profile/styles/user/no_cookie.css

tzn. jak to zastosowac? zapisac jako nowy, osobny plik css, wrzucic do [...]/styles i potem wybrac dla opery ten styl, czy --> dopisac do jakiegos juz istniejacego pliku *.css ?

• A używaj sobie jak chcesz 😉

Możesz ustawić Operze plik na sztywno w Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość

Możesz dopisać samo

do już włączonego tam pliku.

Jak dobrze

wrzucic do [...]/styles

to na Menu stylów zobaczysz to "bez cookie info" i będziesz mógł zaptaszkować.

No i pamiętaj, że to działa tylko na dobrze zrobionych stronach

• A używaj sobie jak chcesz
    Możesz ustawić Operze plik na sztywno w Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Zawartość
    Możesz dopisać samo
    do już włączonego tam pliku.
    Jak dobrze

wrzucic do [...]/styles

to na Menu stylów zobaczysz to "bez cookie info" i będziesz mógł zaptaszkować.
    No i pamiętaj, że to działa tylko na dobrze zrobionych stronach

taka przykladowa www: http://tinyurl.com/pfxsrdt

oraz tzw wiele innych www nie reaguja na ten css; rozumiem,ze to oznacza tylko tyle, ze takowe www są "źle napisane",ale niestety innych/sprytniejszych skryptow/css nie ma, tak?

• Nie ma. Bo nikomu się nie chce wydłubywać z takich stron kawałków odpowiedzialnych za informację i dodawać reguł do tego stylu.
    Swoją drogą - u mnie ta http://www.purepc.pl w Operze 12.17 w ogóle nie działa. Dopiero po przestawieniu na "przedstawiaj się jako firefox" poszło.

Log in to reply

Looks like your connection to Opera forums was lost, please wait while we try to reconnect.