Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera

Opera jest lepsza niż inne przeglądarki.

 • Opera to przeglądarka, o której można powiedzieć, że jest lekka i szybka. Przeglądarka opracowana przez OperaSoftware ASA od 1994 roku osiągnęła wersję 10. Ponieważ ASA jest największą firmą telekomunikacyjną w Norwegii, nic dziwnego, że pojawiła się nowa funkcja o nazwie Opera Turbo. Jego funkcją jest kompresja strony internetowej, która ma zostać wywołana, tak aby była odpowiednia dla połączeń internetowych, które nie są zbyt szybkie. Nic dziwnego, że wersja mobilna Opera Mini jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką na smartfony.

  Oprócz Turbo, Opera jest również pierwszą przeglądarką, która obsługuje przeglądanie w kartach, które ma otwierać nową kartę na jednej stronie okna, a także gestem myszy, który jest następnie śledzony przez inne przeglądarki. Gesty myszy integrują gesty myszy do nawigacji w przeglądarce. Opera ma również zintegrowany menedżer pobierania, który może zarządzać wszystkimi czynnościami pobierania za pośrednictwem Opery, w tym pobieraniem torrentów. Opera ma również wigdet, o którym można powiedzieć, że chce zapewnić ciekawe funkcje, takie jak dodatki do Firefoksa lub rozszerzenia Chrome, ale po wypróbowaniu ten widget wygląda bardziej jak uzupełnienie funkcji. Tak naprawdę nie zapewnia nowych funkcji, takich jak dodatki lub rozszerzenia.

  Najfajniejszą rzeczą jest funkcja Opera Unite. Opera Unite to nowa technologia firmy Opera, która umożliwia przesyłanie i udostępnianie treści bezpośrednio znajomym bez konieczności umieszczania ich najpierw na stronie. Opera unite umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki, galerii zdjęć, udostępnianie dokumentów i folderów, plików skrzynki odbiorczej (przesyłanie plików bezpośrednio od lub do znajomych), komunikatorów na żywo, tablic na żywo, a nawet hostowanie sieci bezpośrednio znajomym z przeglądarki. Ci z Was, którzy chcą go wypróbować, mogą najpierw mieć konto Opera Unite, a Opera zapewnia 10 GB miejsca.

  Zalety:
  Lekko i szybko.
  Turbo nadaje się do połączeń, które nie są zbyt ciasne.
  Klient poczty Opery, klient czatu IRC, notatki, integracja czytnika RSS mogą uprościć Twoje działania online.
  Społeczność miłośników opery, którzy zawsze współtworzą operę.
  Synchronizacja zakładek i innych informacji osobistych przez operalink, który można również zsynchronizować z Operą Mini w telefonie komórkowym.

  Niedobór:
  Czasami opera doświadcza opóźnień podczas renderowania skryptu na niektórych stronach internetowych
  Proces aktualizacji, który wymaga pobrania pliku głównego, różni się od Google Chrome, który aktualizuje tylko rdzeń.

 • Kontynuujmy to pieprzenie.

  Opera Neon

  Who next? What next?

 • Zgadzam się, ale poco tyle pisałeś?
  Nie bolą cię palce?

 • @bsod Dla wprawki, klaw. maszynistki u mnie. Palce? Jakie palce? Ołówkiem stukam. 😉