Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera

Gesty/Speed Dial/Tłumaczenie stron w locie

 • Użytkuję Operę od prawie 20 lat. Ciężko było się pogodzić z porzuceniem silnika "Presto", ale trudno takie jest życie. Żyje mi się z Operą jako tako, nie mogę narzekać, ale kilka rzeczy doprowadza mnie do białej gorączki:

  1. Przypuśćmy, że w "Speed Dialu" założyłem sobie grupę kart np. o pogodzie. Mam tych stron cztery, chciałbym żeby za jednym kliknięciem rolki w myszce otworzyły się wszystkie w tle. Dlaczego to nie jest to możliwe?:/
  2. Dlaczego do tej pory nie można tworzyć własnych gestów myszy? Chciałbym np. gestem przeciągnięcia w górę otworzyć zamkniętą przypadkową kartę i do tej pory tego zrobić nie mogę.:(
  3. Mam dwie ulubione strony, które niestety są w językach, których nie znam: https://www.minimachines.net/ oraz https://androidpc.es/ W przeglądarce Chrome można sobie ustawić automatyczne tłumaczenie z wybranego języka, np. na język angielski (najbardziej profesjonalne i najprostsze) przy każdorazowym otworzeniu strony bez zaznaczania odpowiedniego tekstu. Czy jest to możliwe pod Operą?
  4. Jak skopiować (zarchiwizować) swoje wszystkie karty ze Speed Dial'a?
   Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.:)
 • @sudione nie pamiętam ile lat używam Opery ale na tyle długo aby także używać ją za czasów poprzedniego silnika (chociaż prawdę mówiąc nie zapamiętałem jak się nazywał). I z tego co pamiętam to dobrze, że Opera przeszła na Chromium, bo tamten to no cóż, był już przestarzały i przeglądarka chodziła wolniej.

  Co do 1. i 2. pkt., załóż po angielsku tematy (najlepiej oddzielne) z propozycjami w tym dziale. Drugi punkt sam chętnie poprę bo także chętnie bym widział taką opcję.

  W sumie w sprawie 3. punktu także możesz założyć propozycję. Chociaż może znajdziesz jakieś przydatne rozszerzenie w Dodatkach Opery albo w Chrome Web Store.

  Co do ostatniego punktu, jeśli chcesz skopiować to udaj się do Zakładek (Ctrl + Shift + B), otwórz odpowiedni folder, zaznacz zakładki i skopiuj. W schowku będziesz miał adresy wszystkich zakładek (oczywiście zaznaczonych). A jeśli chcesz mieć kopie zapasową zakładek (wszystkich) to po prostu zaloguj się do konta Opery w przeglądarce i włącz synchronizację zakładek. Wtedy będziesz miał w tle zapisywanie wszystkich zakładek i dostępne będą na koncie Opery.

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź.:)
  Zacznę może od końca:
  Jeżeli chodzi o synchronizację to Opera woła w opera://settings/syncSetup o drugie hasło, którego nie zakładałem i nie wiem co wpisać. Restart synchronizacji nie działa.😭 Wolałbym zdecydowanie wszystkie linki z "Speed Dial'a" trzymać u siebie na komputerze.😀
  Tłumaczenia "w locie" po prostu nie znalazłem.😐
  Moje "wypociny" po angielsku już umieściłem na oficjalnym blogu Opery. O tutaj -> https://blogs.opera.com/desktop/2018/09/opera-55-0-2994-61-stable-update/ Wszystko miało być omówione na spotkaniu i na tym się skończyło.😢 Będę chyba musiał zebrać siły, żeby całość tłumaczyć żmudnie jeszcze raz.😬
  Pozdrawiam serdecznie.🙂

 • @sudione said in Gesty/Speed Dial/Tłumaczenie stron w locie:

  kilka rzeczy doprowadza mnie do białej gorączki

  To dlaczego trzymasz się Opery?
  Co więcej - PoCo trzymać się jednej przeglądarki? Np. "wbudowany" system edge świetnie sprawdza się na np. vod.tvp.pl - nie trzeba kombinować z wyłączaniem blokady reklam 😉
  Opera (58.0.3135.65) ma swoje zalety - "Moje źródła" w "Moje aktualności" i nieco wad.

  Ad. 1 i 2 - https://vivaldi.com/pl/download i masz zarówno otwieranie wszystkich pozycji z folderu rolką jak i obsługę gestów.
  Ad. 3 - czy ja Cię dobrze rozumiem? Chcesz mieć https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.minimachines.net%2F to jaki problem dodać ten konkretny adres do zakładek?

 • @ryszard said in Gesty/Speed Dial/Tłumaczenie stron w locie:

  To dlaczego trzymasz się Opery?

  Siła przyzwyczajenia plus kapitalna funkcja wbudowania Messenger'a oraz WhatsApp'a w przeglądarkę. ❤

  Ad. 1 i 2 - https://vivaldi.com/pl/download i masz zarówno otwieranie wszystkich pozycji z folderu rolką jak i obsługę gestów.

  Jeżeli chodzi o Vivaldi'ego to próbowałem już 3 razy podejść i dalej nie jestem przekonany. Po reinstalacji systemu spróbuje jeszcze raz.
  P.S. Dalej nie rozumiem szefostwa Opery dlaczego nie doda oficjalnie modyfikacji gestów. Czy jest to, aż tak skomplikowane?🤔

  Ad. 3 - czy ja Cię dobrze rozumiem? Chcesz mieć https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.minimachines.net%2F to jaki problem dodać ten konkretny adres do zakładek?

  TAK!!! Dokładnie o to mi chodziło, choć Chrome to robi troszeczkę lepiej.
  Dzięki @ryszard 👏 🤝 👍 🙂