Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

• built-in ad blocker
  • battery saver
  • free VPN
Download Opera

Scheduled logout

Hello, in order to introduce new security features and enhance your experience with Opera Forums we have to terminate all sessions that were started before Monday, March 25, 15:00 UTC.
If you find yourself logged out please rest assured that this is completely normal and expected. To participate in the discussions after that date you have to sign-in again using the "Login" button in the upper-right corner of the page.
This is a one-time action. Sorry for any inconvenience!

Problemy z przewijaniem stron.

• Witam po wielu latach nieobecności na forum. Wiele się zmieniło i to nie na lepsze Operze.
    Do rzeczysamej. Od kilku miesięcy mam problem z niereagowaniu opery na przewijaniu stron rolka myszki jaki i tochpad'em. Działa jedynie przesuwnie belką. Błąd występuje w trakcie przeglądania strony, po kilku minutach od wyświetlenia.

Najczęściej na Allegro, ale też na innych stronach.
    Wersja:56.0.3051.40 Win 7 Home

Czy ktoś miał podobny problem z opera?

• Tak. U mnie problem pojawia się czasem na kartach z powiększoną stroną.

• Hm ja takowego problemu nie mam. Ponadto zapewne posiadasz głupiego AdBlockera? Dlaczego nazywam AdBlockerem głupim? Bo ten AdBlocker jest zły w sensie chodzi mi o dodatek manualny stąd:
    https://addons.opera.com/pl/extensions/details/adblock-plus/

Jeśli go masz to natychmiast go usuń jak również ciasteczka z allegro. Później uruchom wbudowanego Adblockera, który jest w operze. Czym one się różnią? Praktycznie niczym, bo opera posiada moduł dodatku adblock-plusa.
    Później polecam zainstalować Ublock Origin.
    Jeszcze proszę zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej wersji: 56.0.3051.52

Jeśli problemy nadal są, proszę o screena z zainstalowanymi dodatkami do opery oraz jeśli posiadasz antywirusa Avasta, kaspersky, NODE32 i inne syfniejsze antywirusy to polecam odinstalować i zainstalować np. AVG + Wise Antimalware bądź AVG + SecureAPlus. Tylko te produkty są obecnie dobre. Można nawet SecureAPlus bo moduł ma na silniku clamava- znany z linuxa.

Jeśli chodzi o ilość kart to hm, ja mam 2x operę otwartą z kartami: 0_1541373014701_opera12.png
    Obciążenie małe: 0_1541373179157_op.PNG
    Polecam również do optymalizowania pamięci ram programik Advance SystemCare min wersja 8 ale może być nawet najnowsza bo lepsza. Opera robi niepotrzebne wywołania do zrzutu pamięci RAM co ma niby ułatwić proces szybkiego uruchamiania kart ale niestety przy pracy z ponad 300 kartami zżera RAM, więc warto czyścić zrzut pamięci RAM z opery i efekt jak na screenie moim powyższym z obciążeniem.
    I śmiga ładnie nawet przy powiększonych oknach brak zniekształceń. Jeśli są jeszcze problemy to już nie tkwi on w Operze, lecz w dysku. Dyski HDD są marne i polecam SSD bo tylko SSD mają przyszłość pewną. HDD dobre na pliki tylko ale nie pod Windowsa.

Log in to reply