Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera

Problemy z przewijaniem stron.

 • Witam po wielu latach nieobecności na forum. Wiele się zmieniło i to nie na lepsze Operze.
  Do rzeczysamej. Od kilku miesięcy mam problem z niereagowaniu opery na przewijaniu stron rolka myszki jaki i tochpad'em. Działa jedynie przesuwnie belką. Błąd występuje w trakcie przeglądania strony, po kilku minutach od wyświetlenia.

  Najczęściej na Allegro, ale też na innych stronach.
  Wersja:56.0.3051.40 Win 7 Home

  Czy ktoś miał podobny problem z opera?

 • Tak. U mnie problem pojawia się czasem na kartach z powiększoną stroną.

 • Hm ja takowego problemu nie mam. Ponadto zapewne posiadasz głupiego AdBlockera? Dlaczego nazywam AdBlockerem głupim? Bo ten AdBlocker jest zły w sensie chodzi mi o dodatek manualny stąd:
  https://addons.opera.com/pl/extensions/details/adblock-plus/

  Jeśli go masz to natychmiast go usuń jak również ciasteczka z allegro. Później uruchom wbudowanego Adblockera, który jest w operze. Czym one się różnią? Praktycznie niczym, bo opera posiada moduł dodatku adblock-plusa.
  Później polecam zainstalować Ublock Origin.
  Jeszcze proszę zaktualizuj przeglądarkę do najnowszej wersji: 56.0.3051.52

  Jeśli problemy nadal są, proszę o screena z zainstalowanymi dodatkami do opery oraz jeśli posiadasz antywirusa Avasta, kaspersky, NODE32 i inne syfniejsze antywirusy to polecam odinstalować i zainstalować np. AVG + Wise Antimalware bądź AVG + SecureAPlus. Tylko te produkty są obecnie dobre. Można nawet SecureAPlus bo moduł ma na silniku clamava- znany z linuxa.

  Jeśli chodzi o ilość kart to hm, ja mam 2x operę otwartą z kartami: 0_1541373014701_opera12.png
  Obciążenie małe: 0_1541373179157_op.PNG
  Polecam również do optymalizowania pamięci ram programik Advance SystemCare min wersja 8 ale może być nawet najnowsza bo lepsza. Opera robi niepotrzebne wywołania do zrzutu pamięci RAM co ma niby ułatwić proces szybkiego uruchamiania kart ale niestety przy pracy z ponad 300 kartami zżera RAM, więc warto czyścić zrzut pamięci RAM z opery i efekt jak na screenie moim powyższym z obciążeniem.
  I śmiga ładnie nawet przy powiększonych oknach brak zniekształceń. Jeśli są jeszcze problemy to już nie tkwi on w Operze, lecz w dysku. Dyski HDD są marne i polecam SSD bo tylko SSD mają przyszłość pewną. HDD dobre na pliki tylko ale nie pod Windowsa.