Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera

Opera 30.0.1835.52 niechciana zmiana przy wyborze kont w panelu logowania :(

 • Witam
  Niemile zaskoczyła mnie automatyczna aktualizacja do najnowszej wersji 30.0.1835.52.
  Chodzi o to, że w przypadku gdy na jakimś portalu mam kilka kont z zapamiętanymi hasłami w starszej wersji podczas logowania w okienku automatycznie pojawiało się konto z którego ostatnio korzystałem kończąc pracę wylogowaniem. Po rzeczonej aktualizacji Opera już nie pamięta konta ostatniego logowania zamiast tego za każdym razem w okienku wyboru pojawia się się to samo konto (id) akurat to które jest pierwsze na liście wyboru. Teraz chcąc zalogować się na konto którego ostatnio używałem (o ile to nie było owo pierwsze konto z listy) muszę za każdym razem wyszukać je na liście wyboru.
  Bardzo mi się to nie podoba.
  Proszę o pomoc. Moze gdzieś w ustawieniach jest jakaś opcja w której można to zmienić tak by logowanie odbywało sie na starych zasadach czyli żeby przeglądarka po wylogowaniu pamiętała ostatni wybór?

 • Doprecyzuję żeby być dobrze zrozumianym:

  Chodzi mi o to zeby przywrócić stan ze starszej wersji:

  przykład: na jakiejś witrynie mam 6 kont : A,B,C,D,E,F,G

  W poprzedniej wersji Opery istniał mechanizm:

  Loguję się na konto C
  wylogowuje się
  przy ponownej próbie zalogowania Opera w okienku logowania automatycznie wpisywała do zatwierdzenia dane z ostatniego logowania czyli w naszym przykładzie login do konta C i hasło oczekując na potwierdzenie takiego wyboru.

  Po aktualizacji przy każdej próbie logowania przeglądarka proponuje zalogowanie się na pierwsze konto na liście wyboru w przypadku z przykładu będzie to konto A. Chcąc ponownie zalogować się na poprzednio używane konto C trzeba wyszukać to konto na liście wyboru co mi bardzo nie odpowiada.

  Czy jedynym rozwiązaniem problemu jest powrót to poprzedniej wersji opery?

 • Problem rozwiązałem wracając do wersji 29.0.1795.60. To w tej chwili chyba jedyna przeglądarka posiadająca tryb "zapamiętywania" ostatnio wybieranego multikonta.
  Dopóki w nowszych wersjach Opery nie będzie możliwości powrotu do takiej opcji nie zamierzam robić updateu.
  Wystarczy mi aktualizowanie Fire Foxa. A do zastosowań specjalnych Opera 29. 🙂