Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

  • built-in ad blocker
  • battery saver
  • free VPN
Download Opera

Şifre Cümlesi Hakkında

  • @ygzkoc PC'de şifre yok derken, yani PCnizi açarken parola kullanmıyor musunuz?. kullanıyorsanız o parolayı deneyin. moderatörün https://forums.opera.com/post/112968 dediğine göre "Did you enabled 'encrypt synced data with own pass-phrase' in one of the computers by chance?" demek ki daha önceden verilerinize ekstra bi güvenlik sağlaması için kendiniz bir cümle belirlemişsiniz. çünkü operayı yüklediğinizde şifre-cümleciği seçeneği varsayılan olarak aktif değil. bir dahakine şifre cümleciği belirlemeden(zaten bence buna gerek yok) sadece opera hesabınızı tarayıcıda açarak verilerinizi senkronize tutabilirsiniz.

    ben 2 yıldır opera kullanıyorum ama opera bana hiç şifre-cümleciği (pass-phrase) oluşturtmadı. sadece opera hesabım var . PCye format attığımda tarayıcıya opera hesabımı giriyorum ve eski verilerim geri geliyor.

    Screenshot from 2020-01-26 20-31-06.png

  • @linux17 haklısınız evet dikkat etmeden böyle bir şey yapmışım şimdi de işin içinden çıkamıyorum. Bu şifre cümleciği olmadan özellikle parolalarıma ulaşma yolu yok mudur? Benim için önemli olan onlar. Yani şifre cümleciği sıfırlama veya sadece hesap şifresiyle bu cümleciği değiştirme imkanı yani çözüm :):)

    veya bu şifre cümleciği nasıl bir kombinasyondan oluşuyor bir standardı var mı en düşük olasılıkla o doğrultuda seçenekleri daraltıp o kombinasyonları bir deneyeyim diyye buraya sorayım dedim 🙂

  • Taze taze yaşadığım sıkıntıdır. Hayır arkadaş, şifreyi sıfırlama şansı vermeleri lazım, verileri niye siliyorsun. Ve cidden her türlü şifre, sık kullandığım kelimeler denedim yok, yemiyor. Acilen el atılması gereken bir konu. Tam bir sinir krizi geçirtmece.

  • @sergengrm hocam linux tarafında böyle bir sıkıntı yaşanmıyor. yani en azından ben yaşamadım. windowslarda niye böyle oluyor anlamıyorum. yukarıdaki çözümleri denediniz mi?

  • @linux17 Denedim, lakin sıfırlayamam mevzuyu. Mail attım Opera ekibine, bir şekilde bunu verileri silmeden de sıfırlayabilmemiz lazım. Çok kısır bir kullanım alanı doğuruyor çünkü.

  • @omeralpaykadioglu Opera'ya oturum açtığınız tüm cihazlardan çıkın. Daha sonra aynı hesapla tekrardan eşitlemek istediğiniz cihazlara ayrı ayrı giriş yapın.

  • @mysticvezon operada açtığınız oturumları kapatın . Daha sonra tek tek giriş yapın, oluyor

  • @batuhanzorbey Mevzu o kadar öyle olmuyor ki....

  • Arkadaşlar opera hesabına tarayıcı üzerinden giriş yapın. (Operada oturum açın demiyorum tarayıcıdan opera sitesine girip orada oturum açın) Profilinizi görüntüleyin sayfanın aşağısında oturum açtığınız hesapları görüntüle seçeneği var ona tıklayın. Orada oturum açılmış bütün hesapları silin. Daha sonra cihazlarınızda yüklü opera programında tekrar oturum açın ben bu şekilde yaptım oldu.

  • @ygzkoc ben mobilden senkronize etmeye çalışıyordum. Oradan beni sitesine yönlendirdi eşitlenecek verileri seçmem için orada bu şifreler için istediği ek şifre sıfırlanabiliyor sanırım. Benim mobilde sıkıntı çıkarıyordu şifreleri yedeklemeyi kapatıp her şeyi temizledim öyle senkronize oldu. Şifreleri kaybetmeyi göze alıp denemek lazım.

Log in to reply