New Opera Forums launching soon!
Discussion thread

Co dla Linuksa?

darekjaworowski
Moon

12 posts

• Server monkey

Zapadły "Ciemności egipskie" nieprzejrzyste, nic nie widać nic nie słychać. Czy Ci tzw "deweloperzy" pracują czy tylko bąki zbijają? Czy będzie kiedyś na Linuksa nowa porządna Opera z klientem RSS i IRC oraz wbudowanym flashplayerem tak jak ma chrome?

14 Replies - 775 Views

saskatchewan
0 0
Nie mam avatara :-p

53 posts

• Server monkey

Nowa Opera na Linuksa kiedyś będzie (oczywiście bez klienta RSS, IRC-a i wbudowanego Flasha, podobnie jak wersja dla Windows). Po angielsku możesz sobie poczytać tu: http://ruario.ghost.io/2014/03/02/linux-and-blink-powered-opera/

jerzyglowacki
0 0
jerzyglowacki

9 posts

• Server monkey
lemari
0 0
lemari

132 posts

• Server monkey

Jest już Opera 24 dla Linuksa!

Ale tylko x64.

darekjaworowski
0 0
Moon

12 posts

• Server monkey

A więc dziś sobie zainstalowałem i chyba przypnę sobie łatkę "masochista", bo kimś takim trzeba być by używać tego czegoś. Po pierwsze zakładki, problem ogólnie znany i przykład że można sknocić coś co wydawało się nie do sknocenia. Druga rzecz jaka mi się rzuciła w oczy o czysta biel na opera://plugins, żadnej wtyczki, nic. Powinna być otwarta Java, co ciekawe wszedłem na kurnik i mogłem sobie w kulki poklikać, a z tego co wiem to tu potrzebna jest właśnie Java. Flash playera również nie wykryła, chyba trzeba to ręcznie w skopiować w jakiś katalog. Popatrzę co i jak, może uda się to coś jakoś dostroić, niestety, straciłem już wiarę w deweloperów Opery.

darekjaworowski
0 0
Moon

12 posts

• Server monkey

Udało mi się ogarnąć flasza, trzeba dla tej chromopery zrobić taki sam katalog jaki zrobiłby chrome "/opt/google/chrome/PepperFlash" i tam umieścić wtyczkę, (niestety nie ma możliwości by wskazać inny katalog).

Kurka blada ale to forum biedne, żeby nie było takiej podstawowej opcji jak edycja wcześniejszego postu.

lemari
0 0
lemari

132 posts

• Server monkey

taki sam katalog jaki zrobiłby chrome

Chrome ma swojego flesza, teraz to

Adobe Flash Player - Wersja: 14.0.0.125 Shockwave Flash 14.0 r0

Niestety nie mogę wypróbować Opery na moim Ubuntu bo mam system 32bit

dodane:

można edytować post ☞ kółko zębate pod awatarem

żeby nie było takiej podstawowej opcji jak edycja wcześniejszego postu

mistrz
0 0
mistrz

1 posts

Czy ktoś się natknął gdzieś na zestawienie brakujących funkcji pomiędzy operą 12.x a bieżącą "betą" Opery?

piter432
    0 0
    piter432

43 posts

A po co to komu? Fani tego gówna nie potrzebują zestawienia.

darekjaworowski
      0 0
      Moon

12 posts

• Server monkey

Oj długa była by to lista, na szczęście krótsza o pozycję "Zakładki". Zarządzanie nimi jest jeszcze trochę średnie, ale ujdzie, ważne że w ogóle jest. O, ale numer, edycja posta nie chce działać na starej Operze z linii 12, na nowej i owszem :/

albatros13
      0 0
      albatros13

8 posts

• Server monkey

Dla mnie to nawet lepiej, że trochę ignorują Linuksa, pewnie nawet bym jej nie zainstalował ;)

Chyba już do końca życia będę musiał korzystać z O12, nie widzę żadnej alternatywy :/ Jest szansa, że kiedyś Opera wróci do starych rozwiązań (panel boczny, wbudowany klient poczty/RSS itp.)?

PS U mnie edycja działa ;)

k77paul
      0 0
      k77paul

1 posts

Cześć wszystkim.

Proszę o pomoc w zainstalowaniu i uruchomieniu silverlight w operze 26 co umożliwi oglądanie wideo np. na http://www.player.pl

Z góry dziękuję za pomoc.

ryszard
        0 0
        ryszard

253 posts

• Server monkey

Jesteś pewien, że piszesz we właściwym wątku? Masz linuksa?

lemari
        0 0
        lemari

132 posts

• Server monkey
        openindiana
        0 0
        openindiana

2 posts

Jest już Opera 26.0.1656.60 dla Linuksa.

This discussion has been closed.