Do more on the web, with a fast and secure browser!

Download Opera browser with:

 • built-in ad blocker
 • battery saver
 • free VPN
Download Opera

Şifre Cümlesi Hakkında

 • @ygzkoc hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

  edit: biraz araştırdım. windows'larda oluyormuş sanırım bu olay.
  https://forums.opera.com/post/132558 moderatörün burada dediği gibi bilgisayarınızı açtığınızda girdiğiniz mevcut veya (değiştirdiyseniz)bir önceki şifrenizi istiyor olabilir. veya opera hesabınızın şifresini istiyor olabilir.

 • @linux17 ilginiz için teşekkür ederim. opera şifrem en başından beri aynı, nitekim şifre kısmını geçiyorum. Eşitleme için şifre cümlesi istiyor. Büyük bir ihtimal bana oluşturttu onu ama ben hatırlayamıyorum. O yüzden şifre cümlesini sıfırlamam lazım. Onlarca farklı varyasyon denedim ihtimallerden ama olmadı. Mevcut şifremi giriyorum ama olmuyor. PC içinde herhangi bir şifre yok, operayı kurduğumdan beri de pcye şifre uygulanmadı hiç. o yüzden öyle bir şey deneme şansım da yok.

  Dolayısıyla verilerimi kaybetmeden şifre cümlesini sıfırlamam lazım. Oturum sayfasında bunun için senkronizasyon sıfırla diyor ama o zaman tüm verilerim gidecek, bir anlamı kalmayacak.

 • @ygzkoc PC'de şifre yok derken, yani PCnizi açarken parola kullanmıyor musunuz?. kullanıyorsanız o parolayı deneyin. moderatörün https://forums.opera.com/post/112968 dediğine göre "Did you enabled 'encrypt synced data with own pass-phrase' in one of the computers by chance?" demek ki daha önceden verilerinize ekstra bi güvenlik sağlaması için kendiniz bir cümle belirlemişsiniz. çünkü operayı yüklediğinizde şifre-cümleciği seçeneği varsayılan olarak aktif değil. bir dahakine şifre cümleciği belirlemeden(zaten bence buna gerek yok) sadece opera hesabınızı tarayıcıda açarak verilerinizi senkronize tutabilirsiniz.

  ben 2 yıldır opera kullanıyorum ama opera bana hiç şifre-cümleciği (pass-phrase) oluşturtmadı. sadece opera hesabım var . PCye format attığımda tarayıcıya opera hesabımı giriyorum ve eski verilerim geri geliyor.

  Screenshot from 2020-01-26 20-31-06.png

 • @linux17 haklısınız evet dikkat etmeden böyle bir şey yapmışım şimdi de işin içinden çıkamıyorum. Bu şifre cümleciği olmadan özellikle parolalarıma ulaşma yolu yok mudur? Benim için önemli olan onlar. Yani şifre cümleciği sıfırlama veya sadece hesap şifresiyle bu cümleciği değiştirme imkanı yani çözüm :):)

  veya bu şifre cümleciği nasıl bir kombinasyondan oluşuyor bir standardı var mı en düşük olasılıkla o doğrultuda seçenekleri daraltıp o kombinasyonları bir deneyeyim diyye buraya sorayım dedim 🙂

 • Taze taze yaşadığım sıkıntıdır. Hayır arkadaş, şifreyi sıfırlama şansı vermeleri lazım, verileri niye siliyorsun. Ve cidden her türlü şifre, sık kullandığım kelimeler denedim yok, yemiyor. Acilen el atılması gereken bir konu. Tam bir sinir krizi geçirtmece.

 • @sergengrm hocam linux tarafında böyle bir sıkıntı yaşanmıyor. yani en azından ben yaşamadım. windowslarda niye böyle oluyor anlamıyorum. yukarıdaki çözümleri denediniz mi?

 • @linux17 Denedim, lakin sıfırlayamam mevzuyu. Mail attım Opera ekibine, bir şekilde bunu verileri silmeden de sıfırlayabilmemiz lazım. Çok kısır bir kullanım alanı doğuruyor çünkü.

 • @omeralpaykadioglu Opera'ya oturum açtığınız tüm cihazlardan çıkın. Daha sonra aynı hesapla tekrardan eşitlemek istediğiniz cihazlara ayrı ayrı giriş yapın.

 • @mysticvezon operada açtığınız oturumları kapatın . Daha sonra tek tek giriş yapın, oluyor

 • @batuhanzorbey Mevzu o kadar öyle olmuyor ki....

 • Arkadaşlar opera hesabına tarayıcı üzerinden giriş yapın. (Operada oturum açın demiyorum tarayıcıdan opera sitesine girip orada oturum açın) Profilinizi görüntüleyin sayfanın aşağısında oturum açtığınız hesapları görüntüle seçeneği var ona tıklayın. Orada oturum açılmış bütün hesapları silin. Daha sonra cihazlarınızda yüklü opera programında tekrar oturum açın ben bu şekilde yaptım oldu.

Log in to reply