New Opera Forums launching soon!
Discussion thread

Co nowego w Operze 21?

jerzyglowacki
jerzyglowacki

9 posts

 • Server monkey

Opera 21 przynosi tryb Off-road 2 z kompresją wideo, a także synchronizację, wygładzone czcionki i wspomagany sprzętowo menedżer okien Aura - przeczytaj Opera 21 features Off-Road mode version 2 with video compression (po angielsku)

7 Replies - 3175 Views

jemtrawe
0 0
jemtrawe

15 posts

  Aż się wzruszyłem czytając o tym niesamowitych nowościach. Cóż może o tym nie wiesz ale większość z tych rzeczy w chromium była już od kilku wersji(z resztą w poprzednich wydaniach opery również). Piszesz o wygładzaniu czcionki, masz na myśli użycie directwrite? Jeśli tak to na pewno wiesz, że ta opcja nie działa jeszcze z włączonym sandboxem, żeby zadziałało należy uruchomić operę z flagą --no-sandbox. Teraz tak z ciekawości czym te opcje: Experimental QUIC protocol, HTTPS over experimental QUIC protocol, SPDY/4 alpha 2, HTTP/2 draft 04, Built-in Asynchronous DNS(to chyba nawet nie rozwijana już funkcja), Enable Experimental JavaScript, Enable experimental Web Platform features różnią się od tych w chromium? Otóż to są identyczne więc nie ma powodu by nazywać to nowościami.

  [Deleted User]
  0 0
  Soccer

  0 posts

  • Server monkey

  Najnowsza developerska 21 przy próbie instalacji daje taki komunikat: http://prntscr.com/3299vy Zarówno przy instalacji online jak i normalnej XP

  luk379
  0 0
  luk379

  2 posts

  • Server monkey

  A klasycznych zakładek jak nie było tak nie ma chyba już nigdy nie wrócę do opery jak tak dalej pójdzie :(

  sumerland
  0 0
  sumerland

  19 posts

  • Server monkey

  Szał po prostu z tymi nowościami. Porównuję sobie wersję 20 i 21 na wielu stronach i nie zauważam żadnych zmian w działaniu przeglądarki, przynajmniej jeżeli chodzi o szybkość działania. Na "chłopski rozum" wszystkie są jednakowo wydajne. Wiem, że pod podszewką są cuda zaimplementowane, ale różnicy nie widzę w praktyce... Zniknął za to fajny punkt z opera://flags umożliwiający włączenie płynnego przewijania, co w połączeniu z dodatkiem Logitecha pochodzącym z Chrome dawało świetny efekt. Pisałem o tym w angielskiej części forum. Mamy więc cudowne ulepszenia, a "browsing experience gets worse". W ogóle mnie dziwi, że we wszystkich "chromowatych" nie poradzono sobie dotąd z płynnym przewijaniem. Śmieszne to trochę w czasach, kiedy wszelkie porządne urządzenia wskazujące są przystosowane do obsługi płynnego przewijania. W Chrome / Chromioum jest przynajmniej możliwość włączenia tej funkcji z poziomu "flags". Widocznie twórcy Opery uznali, że od wersji 21 (podobnie było w 15) to niepotrzebne. Brawo. Wprawdzie w 21 i 22 można to włączyć dodając parametr "--enable-smooth-scrolling" do ścieżki w skrócie Opery, ale to regres... (tak było w 15).

  jemtrawe
  0 0
  jemtrawe

  15 posts

   Wprawdzie w 21 i 22 można to włączyć dodając parametr "--enable-smooth-scrolling" do ścieżki w skrócie Opery, ale to regres... (tak było w 15).

   Nawet gdyby nie usunęli tej opcji to za pomocą opera://flags i tak byś mógł włączyć to tylko na linuksie bo w chromium usunęli możliwość włączenia poprzez flagi na innych systemach. Jeśli chodzi o płynne przewijanie to polecam to rozszerzenie https://chrome.google.com/webstore/detail/smoothscroll/nbokbjkabcmbfdlbddjidfmibcpneigj

   sumerland
   0 0
   sumerland

   19 posts

   • Server monkey

   Tak na marginesie, wiadomo może jaki związek ma wyżej wymienione rozszerzenie z tym: https://chrome.google.com/webstore/detail/smoothscroll/cccpiddacjljmfbbgeimpelpndgpoknn ? Bliźniaczo podobne są... tylko jedno z adware. Dziwne to. I autor chyba (przynajmniej po części) ten sam. Tak czy inaczej wciąż utrzymuję, że ten brak "fabrycznego" płynnego przewijania jest po prostu śmieszny.

   gundross
   0 0
   gundross

   2 posts

   • Server monkey

   Da się jakoś synchronizowa ćOperę mobilną z desktopową? W mobilnej widzę tylko stary odnośnik do Opery Link.

   This discussion has been closed.